Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Grabiu

Informacja do rodziców

Utworzono dnia 27.03.2020

Szanowni Rodzice!

Wiadomo nam, że nie zobaczymy się, z Państwem i z uczniami aż do świąt.

Dokładamy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań w tej trudnej sytuacji nauczania na odległość.

W życie weszły nowe rozporządzenia które obligują nas do realizacji podstawy programowej poprzez zdalne nauczanie.

Każda klasa ma utworzoną skrzynkę e-mail i tam każdy uczeń pobiera zadania na dany dzień. Uczniowie mają też podany plan lekcji. Każdy informuje ucznia i rodzica o postępach w nauce i ocenach, i na bieżąco sprawdza zadania.

Proszę informować nas o wszystkich problemach technicznych, nie mamy wiedzy czy w każdym domu jest komputer, laptop, Internet dostępny dla ucznia. Nauczanie przy tych problemach odbywać się musi w inny ustalony z nauczycielami sposób. Jeżeli ktoś ma taki problem bardzo proszę o podanie informacji na mojego maila (podany przy końcu).

W szkole można w razie problemów technicznych oddawać prace uczniów lub pobrać wydrukowane prze nauczyciela materiały do pracy. Można to zrobić w poniedziałek i piątek w godzinach 9.00 do 10.30.

Drodzy rodzice dzieci w wieku przedszkolnym „uczą się” świata poprzez naukę i zabawę. Proszę pamiętać. Każdy ma prawo być zmęczony, a tym bardziej małe dziecko. Może ono odmówić wykonania danego zadania w danej chwili. Dziecko świetnie rozwija się, nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień. Doceńcie  ten  szczególny czas, kiedy możecie pobawić się razem  ze swoim  dzieckiem.

Życzę Wszystkim Zdrowia i wytrwałości.

Zapraszam również do kontaktu telefonicznego i  mailowego ze mną (teresak14@gmail.com) i  nauczycielami, gdzie odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Teresa Leśniak

Czerwiec 2020