Jest Nas Więcej

Utworzono dnia 09.05.2019

Jest Nas Więcej

Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami klas IV-VIII dołączyli do ogólnopolskiej akcji Fundacji Orange Jest Nas Więcej.
Celem akcji jest uwrażliwienie uczniów na coraz częstsze zjawisko jakim jest hejt. Mowa nienawiści w sieci prowadzi do przykrych konsekwencji w życiu realnym: zaniżonego poczucia własnej wartości, autoagresji, a w najgorszym przypadku do myśli samobójczych.
Na lekcjach wychowawczych oraz informatyki młodzież jest wprowadzana w tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagrożeniami, które mogą napotkać w sieci. Nauczyciele przekazują wiedzę dotyczącą przeciwdziałania sytuacjom niebezpiecznym online oraz jak radzić sobie z problemem hejtu.
Hejt (j.ang: hate – nienawidzić) to obraźliwy komentarz wystosowany w stronę drugiej osoby lub całej grupie społecznej. Może być napisany, ale przybiera też formę grafiki, filmu czy nawet utworu muzycznego.
W ramach kampanii jest nas więcej powstał symbol, za pomocą którego można pokazać poza siecią swój sprzeciw wobec hejtu. Jest to pomarańczowa sznurówka. Wplecenie jej sobie w buta oznacza, że nie zgadzamy się na hejt.

Agnieszka Kurnik

ZAŁĄCZNIKI: