Spotkanie z dietetykiem

Utworzono dnia 08.03.2020

~~W ramach innowacji pedagogicznej „Powiedz mi co jesz, a powiem Ci kim jesteś” 4 marca 2020  roku w naszej szkole odbyło się spotkanie ze specjalistą w dziedzinie żywienia panią mgr inż. Kingą Kołodziej. W spotkaniu udział wzięli przede wszystkim uczestnicy innowacji,  uczniowie klas I-III.
 Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi  na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym, nie zapominając również o aktywności fizycznej, która powinna wynosić min. 60 minut dziennie.
Zajęcia miały formę prelekcji połączonej z ciekawą prezentacją multimedialną. Pani dietetyk omawiając  piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinni jej wypijać. Omówiono jakie błędy najczęściej popełniamy przygotowując posiłki, które prowadzą nie tylko do nadwagi  ale przede wszystkim  do wielu chorób. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa „zdrowe” śniadanie, które  dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz ważnych składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu.
Uczestnicy dowiedzieli się również jakie warzywa i owoce są źródłem witamin potrzebnych każdego dnia. Poznali zasadę pięciu kolorów, która pozwoli im być pewnym, że każdego dnia przyswajają  odpowiednie ilości różnych składników odżywczych. Każdy kolor skórki i miąższu niesie ze sobą konkretne właściwości. W związku z tym jako zadanie domowe namalują na kartkach  tęcze i systematycznie przez tydzień zaznaczą na odpowiednich kolorach zjedzone warzywa i owoce.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazali się dużą wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania. Na zakończenie spotkania dokonano pomiarów antropometrycznych przez panią dietetyk,  specjalnym sprzętem medycznym. Rodzice otrzymają wyniki pomiarów oraz krótką analizę.

Spotkanie z dietetykiem

Utworzono dnia 16.03.2020, 18:57