DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2019

Utworzono dnia 17.02.2020

"Nie liczę godzin i lat…” to motto przedstawienia, które odbyło się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika 3 lutego 2019 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jest to święto na stałe wpisane do repertuaru imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, radości i wzruszeń. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor, która ciepłymi słowami przywitała przybyłych gości, w szczególności wszystkie babcie i wszystkich dziadków. Na naszą uroczystość przybyli również zaproszeni goście, między innymi przewodnicząca Rady Gminy Celina Jacewicz, Przewodnicząca Komisji Oświaty Kinga Węglarz, Kierownik Centrum Obsługi Oświaty Anna Kurnik, Panie Sołtys Halina Mucha, Józefa Wlazło i Małgorzata Gumulińska, Radni Krzysztof Wrona i Grzegorz Szostak oraz licznie zgromadzeni rodzice i nauczyciele.
Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Iwony Owczarek i Beaty Serafin przygotowali inscenizację pod tytułem: „Czerwony Kapturek szuka księcia”. Dzięki pięknej scenografii mogliśmy się przenieść do świata marzeń, gdzie „młodzi aktorzy” wcielili się w bajkowe role: Czerwonego Kapturka, wilka, babci, książąt i księżniczek, smoka, wiedźmy, Śnieżki i krasnoludków, leśnych zwierząt oraz zaczarowanych drzew. Oprawa muzyczna oparta była na znanych i lubianych polskich hitach ostatnich lat. Nowe spojrzenie na znaną wszystkim historię „Czerwonego Kapturka” było ciekawe i zaskakujące. Nie brak było wątków humorystycznych, a młodzi aktorzy zaprezentowali również inne zdolności: wokalne i taneczne. Przedstawienie uatrakcyjniły również profesjonalne efekty specjalne. Na zakończenie dla kochanych babć i dziadków dzieci z klasy 0 pod opieką Zofii Fliśnik i Joanny Goździuk wykonały wspaniały układ choreograficzny. Po przedstawieniu, wnuczęta obdarowały dostojnych gości podarunkami i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Utworzono dnia 17.02.2020, 19:43

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.