II MIEJSCE W GMINNCH ELIMINACJACH BRD 2019

Utworzono dnia 17.02.2020

~~Młodzi miłośnicy jazdy na rowerze mieli możliwość zweryfikowania swoich umiejętności podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w RuchuDrogowym. Zawody odbyły się 4 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej w Cichawce. Rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I (10-12 lat) i grupa II (starsi uczniowie). W przypadku grupy młodszej drużyny składały się z 4 osób – według regulaminu musiały to być 2 dziewczynki i 2 chłopców, w grupie starszej drużyny liczyły 3 osoby, przy czym regulamin nie narzucał podziału ze względu na płeć. Uczniowie w części teoretycznej musieli rozwiązać dwa testy – jeden sprawdzający ogólną wiedzę z przepisów w ruchu drogowym, drugi poświęcony zasadzie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. W części praktycznej mieli do pokonania tor składający się z 6 przeszkód.
W grupie I zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Cichawce, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Grabiu, na III pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa z Tarnawy. Indywidualnie najlepszy okazał się Patryk Wilczek (SP Tarnawa). W grupie II wygrała ekipa z Łapanowa, za nią uplasowało się Grabie, III miejsce zajęła Tarnawa. Indywidualnie zwyciężył Sebastian Trojański (PG Łapanów).
Nagrody oraz dyplomy wręczał Wójt Gminy Łapanów Andrzej Śliwa oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Cichawce Ewa Czarnecka. Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Kogut – koordynator ogólnopolski turniejów BRD, wraz z nim zawody sędziowała sierż. Elżbieta Chamielec z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Poczęstunek dla uczestników przygotowała Rada Rodziców.
Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentować gminę Łapanów podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 26 kwietnia w Mikluszowicach.

GMINNY TURNIEJ BRD

Utworzono dnia 17.02.2020, 20:39

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.