Święto Patrona Szkoły

Utworzono dnia 10.03.2020

19 lutego jak co roku obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu szkoły i powitania przez panią dyrektor Teresę Leśniak zaproszonych Gości.

Tegoroczne obchody miały nowatorską formę. Po raz pierwszy odbył się szkolny konkurs „Mam talent”. Do udziału zgłosiło się 20 uczniów z klas II-VIII oraz 4 przedszkolaków (w wieku od 4 do 6 lat) w różnorodnych prezentacjach.

Najmłodsi zachwycili publiczność recytacją książeczki o krowie strojnisi (Oliwka), bajki pt „Kopciuszek”(Vanessa) oraz wykonaniem piosenki Anny Wyszkoni „Dobrze, że cię mam”(Bartuś).Największą popularnością cieszył się taniec. Można było zobaczyć taniec współczesny (Oliwia i Milena z klasy III), gimnastykę artystyczną(Maja z klasy V), występ zespołu Luna (Ola, Jadzia, Maja , Kasia), a nawet pokaz karate (Maja z klasy II).Równie liczna grupa wykonawców prezentowała swoje zdolności wokalne. Mieliśmy okazję posłuchać popisy wokalistów, którzy przedstawili swoje wersje polskich przebojów ( Ola, Julia i Olwia; Mateusz i Franek; Kacper) . Usłyszeliśmy również grę na skrzypcach (Zosia z klasy V) i akordeonie (Maciek z klasy VIII). Szczególne wrażenie wywarła na słuchaczach uczennica klasy piątej Julia recytująca fragment Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, która wykazała się świetną intonacją i dykcją. Natomiast do łez rozbawił wszystkich występ kabaretowy pt. „Mariolka” w wykonaniu przedstawicielki klasy VI. Mimo lekkiej tremy wszyscy wykonawcy spisali się świetnie, wykazując nieprzeciętny talent.

Wspaniała publiczność (zaproszeni goście, rodzice nauczyciele oraz uczniowie) reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowała, oklaskiwała, wspierała ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę. Szkolny show prowadziły urodzone konferansjerki – uczennice z klasy VII Kasia i Nikola, a o oprawę muzyczną zadbał niezawodny Mikołaj z klasy VIII.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i pamiątkowy medal. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Prawdą okazało się stwierdzenie, że w każdym człowieku drzemie jakiś ukryty talent- trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

Następnie na wszystkich uczniów czekała niespodzianka – pyszne pączki i faworki, którymi częstowali rodzice.

Kolejną atrakcją była dyskoteka karnawałowa poprowadzona przez DJ Ediego. Na Sali gimnastycznej zaroiło się od Spidermanów , Batmanów, policjantów, wróżek księżniczek, a nawet…biedronek. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Na naszej dyskotece była także niepowtarzalna okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia w „Kosmicznej foto budce” przygotowanej przez panie z oddziału przedszkolnego.

Dzień Patrona Szkoły dostarczył uczniom wielu przeżyć i miłych wrażeń. Szkoda, że następny dopiero za rok... .

Święto Patrona Szoły

Utworzono dnia 10.03.2020, 11:19