Powitanie wiosny w oddziałach przedszkolnych

Utworzono dnia 21.03.2024

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały „Pierwszy Dzień Wiosny”, który jest świetną okazją, by poznać polskie tradycje ludowe. Każda grupa rozpoczęła powitanie wiosny od pogadanki w swojej sali. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Wiosna to czas sadzenia różnych roślin, dlatego dzieci postanowiły sprawdzić się w roli ogrodników i zasadziły piękne stokrotki i bratki. Aby podkreślić wyjątkowość „Pierwszego Dnia Wiosny” wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wiosennym spacerze podczas którego mogły pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzięki przygotowanym przez każdą grupę atrybutom w postaci na przykład różnych kwiatów było radośnie i kolorowo. Słychać było również wesołe okrzyki i piosenki o tematyce wiosennej. Joanna Joanna Goździuk 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji, akceptacji i miłości. W tym dniu, jako wyraz solidarności wszystkie przedszkolaki założyły śmieszne, kolorowe skarpetki „nie do pary’.

ZAŁĄCZNIKI:

• Załącznik