XI Turniej Szkół noszących imię Mikołaja Kopernika

Utworzono dnia 06.06.2018

„Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”.

To hasło przewodnie XI Turnieju Szkół noszących imię Mikołaja Kopernika. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wszystkich edycjach turnieju, dwukrotnie byliśmy jego organizatorami, trzykrotnie zwyciężyliśmy. 30 maja 2018 r. gościliśmy w Szkole Podstawowej w Jaworznej. W górskiej scenerii, przy pięknej pogodzie rywalizowały ze sobą drużyny ze szkół w Czasławiu, Brzeska, Dąbrowy Tarnowskiej, Dąbrowicy, Mikołajowic, Jaworznej i Grabia. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Nowak, Katarzyna Kmiecik, Aleksandra Krzysztofiak i Michał Zduleczny. Gospodarze oprócz miłego przyjęcia przygotowali dla uczestników konkurencje, które wymagały od uczniów wszechstronnych umiejętności. No cóż, przecież turniej dotyczy prawdziwego „człowieka renesansu”. Drużyny musiały wykazać się wiedzą na temat życia, działalności M. Kopernika oraz ciekawostek dotyczących tej wybitnej postaci. Kolejna konkurencja, czyli dekorowanie ciasta piernikowego zgodnie z hasłem przewodnim turnieju, pokazała, że wśród uczestników kryją się prawdziwe talenty cukiernicze oraz dała sporo przyjemności dla podniebienia. Dla rozładowania emocji przygotowano konkursy sportowe, które wymagały dużej sprawności fizycznej. Na tym uczniowie zakończyli współzawodnictwo, a jury udało się na obrady. W turnieju zwyciężyli gospodarze, czyli uczniowie SP w Jaworznej. Uczniowie naszej szkoły uplasowali się na V miejscu. Na swoje usprawiedliwienie mamy fakt, że jest to młoda drużyna, która musi zdobyć doświadczenie, aby walczyć o podium. Zmagając się z kolejnymi zadaniami, uczniowie świetnie się bawili, mieli możliwość poznania koleżanek i kolegów z innych szkół , rozwijali swoje możliwości, doskonalili umiejętność pracy zespołowej i rywalizacji fair play. Teraz pora na przygotowania do kolejnej edycji, która już za rok odbędzie się w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy.

Turniej M. Kopernika

Utworzono dnia 13.06.2018, 11:56

Turniej M. Kopernika

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.