"Żywa lekcja historii w naszej szkole"

Utworzono dnia 30.01.2018

W Szkole Podstawowej w Grabiu 29 stycznia 2018 r. odbył się spektakl pt. „Księstwo Warszawskie, Napoleon Bonaparte” w ramach „żywej lekcji historii w szkole”. Przygotowali go członkowie zrzeszeni w „Gildii żywej Historii” . Była t niezwykła podróż przez wieki do epoki Napoleona. Uczniom przybliżone zostały najważniejsze wydarzenia i daty z okresu jego ekspansji terytorialnej w Europie. Przybliżona została im wiedza o Legionach Polskich we Włoszech, o Księstwie Warszawskim oraz o hymnie – „Mazurku Dąbrowskiego”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja oręża piechoty i umundurowanie żołnierzy polskich z okresu Księstwa Warszawskiego. Zorganizowany został konkurs z nagrodami dla uczniów, którzy wykazali się wiedzą z omawianych zagadnień. Zwycięzców nagrodzono napoleońskimi dyplomami. Największą sensacją okazał się wystrzał (na zewnątrz budynku) z epokowego muszkietu czarno – prochowego. Taka forma zajęć edukacyjnych łączących wiedzę i zabawę cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki temu uczniowie nie będą kojarzyć Napoleona tylko z reklam telewizyjnych i wezmą z przyjemnością książkę historyczną do ręki, aby poznać jego dokonania, rolę jaką odegrał w dawnych dziejach.

Tekst: mgr Teresa Wolska

żywa lekcja historii

Utworzono dnia 30.01.2018, 10:02

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.